Apgaulingos šilumos netekimo priežastys

Ar galima apgauti fizikos dėsnius?

O ar jais vadovaujantis galima apsigauti?

Suprasdamas, kad šiluma kyla į viršų, namo šeimininkas nusiperka mineralinės vatos ir 20 cm storio sluoksniu sąžiningai sukloja ją ant viršutinės perdangos šaltoje palėpėje.

Patenkintas savo investicijomis, ramus namo šeimininkas sulaukia žiemos.

Kodėl kyla nepasitenkinimas?

Deja, pasitenkinimas greitai išblėsta, suskaičiavus pirmojo mėnesio šildymo išlaidas. Jos tikrai didesnės už tas, kurių buvo tikėtasi.

Kodėl? Juk sąžiningiau lubų šiltinimo niekas neatliks!

Gal šildymo katilas susidėvėjo?

Gal sienų šilumos izoliacija susmuko?

O gal per mažai vatos ant lubų uždėta?

Tokie klausimai tikrai kyla daugeliui žmonių, gyvenančių senesnės kartos namuose.

Kokios priežastys?

Šiltas oras visada kyla į viršų, nes yra retesnis ir lengvesnis už šaltą orą. Nors, žiūrėdami į lubas, mes nematome aiškių nesandarumų, tinkamai neužsandarintose lubose visada pakanka plyšių–plyšelių, per kuriuos dideli šilto oro kiekiai išeina iš patalpų.

Štai ant tokių lubų paprasčiausiai paklotas mineralinės vatos sluoksnis nesudaro didelių kliūčių šiltam orui pasišalinti, nes mineralinės vatos laidumas orui yra gana didelis.

Perdangų termovizijos rezultatas:
Sandarus Namas
Sandarus Namas
Sandarus Namas

Daugelis savininkų, statydami ar renovuodami savo namus, nežino, kodėl net ir apšiltinus namą storu sluoksniu, nesutaupoma pinigų šildymui, nes nesuvokia tikrųjų šilumos netekimo priežasčių arba jų ieško ne ten kur reikėtų.

Pavyzdžiui, turimą šildymo katilą pakeitus efektyvesniu, aukštesnį naudingo veikimo koeficientą turinčiu katilu, rezultatai tikrai ženkliai nepasikeis, nes šiluma toliau „tebegaruos“ pro nesandarias lubas. Taip galima prarasti nemažai pinigų.

Ką daryti?

Kai netenkina namo šildymo ekonomiškumas, reikia nustatyti, kur dingsta šiluma. Vienas geriausių būdų tai patikrinti – padaryti namo sandarumo testą. Jo pagalba akivaizdžiai pamatysite konkrečias problemines, šilumą su šiltu oru „išleidžiančias“ vietas.

Namo sandarumo testui atlikti rinkitės šiltinimo ekspertus, kurie ne tik parodys problemines vietas, bet ir pasiūlys ekonomiškiausius ir efektyviausius problemų sprendimo būdus. Taip apdrausite save nuo anksčiau minėtų apgaulingų rezultatų ir investuosite į ateitį šiltame name.

Norite gyventi šiltai ir ekonomiškai? – Suraskite šiltinimo trūkumus ir šiltinkite sandariai.

404