Atsakymai į klausimus

Atsakymas į klausimą, užduotą Ekspertai.lt 2024-07-13.
Klausimas:
Turime patvirtintą APVA paramą būsto energetinės klasės kėlimui iki B klasės. Norime gauti patarimų, kaip apsišiltinti stogą. Stogas dvišlaitis, bet lubos bus horizontalios apie 2300mm pločio tarp šlaitų (prisegu brėžinį). Stogas skardinis, su difuzine plėvele. Gegnės senos ir apvalios. Šlaitus galvojame užpūsti su atvirų porų poliuretano putomis, o horizontaliąją dalį 35cm užpildyti birios vatos. Taip pat norėtume konsultacijos dėl garo izoliacinės plėvelės, ir sandarinimo juostos, kokias naudoti? P.S. Žinoma viskas remiasi į pinigus, norime pigiau, bet kad nereikėtų perdarinėti po kelių metų.
Prikabinti failai: https://www.ekspertai.lt/media/advices/files/screenshot-2024-07-13-14514862.png

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, užduotą Ekspertai.lt 2024-07-12.
Klausimas:
Mano namo neeksploatuojama pastogė apšiltinta akmens vata, bet norėčiau padidinti energetinį efektyvumą. Ar tikslinga padengti dar sluoksniu pučiamos mineralinės vatos?

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, užduotą Ekspertai.lt 2024-07-13.
Klausimas:
Laba diena, Domina sienų šiltinimas termoputomis.

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, užduotą Ekspertai.lt 2024-07-06.
Klausimas:
Norėčiau susimontuoti perdangos apačią iš pir plokščių vietoj garo plėvelės ir sumažinti vatos storį tarp gegnių. Jei montuočiau 30mm pir, ant kiek galiu sumažinti vatos storį, kuris dabar numatytas A++ 400mm storio?

Atsakymas:

 

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, pateiktą Ekspertai.lt 2024-04-01.
Klausimas: Pastačiau pirtelę iš keramzitinių blokelių, stogas dvišlaitis skardinis. Po skardos plėvelė. Gegnės storis 20cm, tarp gegnių 60cm. Kaip patartumėte apšiltinti šlaitinį pirtelės stogą, palėpėje bus kambarys?

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, pateiktą Ekspertai.lt 2024-03-24.
Klausimas: Gal galit patarti kas patikimai užpildytų uždarų putų poliuretanu sienų tarpus, ir kokia maždaug kaina? Ačiū.

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, pateiktą Ekspertai.lt 2024-03-23.
Klausimas: Namas paprastas karkasinis, klausimas ar galima iš lauko pusės klijuoti ar sukti šiltinimo medžiagą (20cm puta ar kažką kitą, po to aptinkuoti) tiesiai ant kalibruotos dailylentės taip papildomai apšiltinant, ar neužsisandarins? Ar kvėpuos ir bus viskas gerai toliau tik šiltesnis ir mažiau eikvojantis energijos.

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, pateiktą Ekspertai.lt 2024-02-12.
Klausimas: Domiuosi šiltinimu putomis.

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą, pateiktą Ekspertai.lt 2023-11-27.

Klausimas: Yra senos statybos medinis namas. Dabar ant perdangos supilti spaliai. Kuo ir kaip būtų geriausia apšiltinti perdangą, kad sulaikyti šilumos pabėgimą? Spaliai mano supratimu šiandien dienai nekoks pasirinkimas. Sienas planuoju apšiltinti vata ir naujomis dailylentėmis. Namas ne nuolat gyvenamas.

Atsakymas:

 

Atsakymas į klausimą dėl stogo renovacijos variantų 2023-10-09.

Klausimas: Namas 2004 metų statybos (enegetinė klasė ~C, apšiltintas sienos 10cm vatos, pamatas 10cm neoporas). Stogas vienšlaitis apie 200m2 su stoglangiais. Palėpės nėra, stogas atlieka ir lubų funkcija gyvenamose patalpose. Planuoju keisti stogo danga, tuo pačiu norėčiau papildomai apšiltinti stogą, kad sumažinti išlaidas už šildymą. Šiuo metu stogas susideda iš: – gipso kartono 15mm – garo izoliacinės plėvelės 1sluoksnės, – paroc IL akmens vatos 20cm, – tyvek soft 1 sluoksnio kondensacinės plėvelės, – išlyginamosios lentos 32mm, – osb plokštės 15mm – bituminės čerpės. Nenoriu keisti stoglangių todėl stogo aukštį galiu pakelti apie 10cm (tiek ir pageidautina pakelti, nes yra sujungimų stoge kurių būtų galima išvengti pakėlus jo aukštį). Planuojama nauja stogo danga bus classic skarda. Atlikau sandarumo testą (sandarumo klasė B iki ~1.4 koeficientas) ir jis nustatė, kad nesandariausia namo vieta yra stogas (tiesa nėra daug ertmių į stogą, vos kelios lemputės lubose ir per jų skyles traukiamas oras). Kas indikuoja, kad garo plėvelė nėra sandari. Iš vidaus nenorėčiau daryti jokių remontų nes apdailos kokybė mane tenkina. Klausimas kaip geriau renovuoti tokį stogą ? Norisi surasti optimalų kainos/naudos santykį. Mano sugalvoti variantai: 1. Pasirinkti uždarų porų putas, su minimaliom deformacijom dėl temperatūrų ir drėgmės ir apskritai išmesti vatą. Tiesa nežinau ar galima purkšti putas iš viršaus? Ir ar nėra rizikos ką nors sugadinti ? Mačiau video kur Jūs rekomendavot dėti plėvelę ir ant jos purkšti (kad nepurkšt tiesiai ant vatos), tai ten garo izoliacinė plėvelė jau bus, tiesa neaišku kiek ji nesandari), baisu, kad nesugadintų stogo konstrukcijų ir apdailos. Taip gaučiau turbūt garantuotą sandarumą, bet šis būdas akivaizdžiai bus pats brangiausias, bet mano spėjimu duos didžiausią rezultatą, šilumos sutaupymo atžvilgiu.
2. Pridėti 10 cm vatos ir naują antikondensacinę plėvelę, bet tas niekaip nesprendžia sandarumo, tiesa kažkoks efektas šiluminis spėju vis tiek bus dėl padidėjusios varžos ir yra kainuos gerokai pigiau nei viską keisti putom.
3. Pasirinkti uždarų porų putas, su mažiausiom deformacijom dėl temperatūrų ir uždėjus plėvelę purkšti jas virš vatos (apie 10cm sluoksniu), tiesa akivaizdu, kad kažkiek vata drėgmės per lempas ir kitus plyšius pritrauks ir nežinau ar susidaręs kondensatas nepradės gadinti apdailos ar pan. Sandarumą matavęs specialistas rekomendavo tiesiog pridėti 10cm vatos ir kondensacinę plėvelę ant viršaus. Koks variantas Jūsų nuomone bus optimaliausias kainos/naudos atžvilgiu?

Atsakymas:

 

 

Klausimas užduotas portale Ekspertai.lt 2023-10-05:
Noriu apšiltinti rąstinį namą polistirolu ir aptinkuoti, ar gerai darysiu?
Atsakymas:

 

Klausimas užduotas portale Ekspertai.lt 2023-10-06:
Name turiu apie 100 kv. palėpę. Dvišlaitis stogas (apie 200 kv.). Nėra jokių langų ar stoglangių. Patekimas per trapą, kuris sandariai uždaromas. Mūrinė dalis apšiltinta iš išorės. Betoninės čerpės, difuzinė plėvelė (kai kur įplyšus). Idėja apipurkšti 15 cm atvirų porų poliuretano putom + garo plėvelę ir galbūt ateityje OSB plokštės. Patalpa nebūtų gyvenama, bet skirta susidėti įvairiem daiktam + sporto salė, todėl neplanuojama ten įvesti šildymo. Klausimas ar po tokių darbų nebus tik blogiau, nepradės pūti medinės konstrukcijos, kauptis drėgmė, juolab, kad nesant langų (tiesa, yra du vėdinimo kaminai)? Ir kiek toks apšiltinimas padėtų pakelti temperatūrą viduje?

Atsakymas:

 

404