Kaip teisingai apšiltinti savo būstą

Svajonė turėti šiltą ir ekonomišką namą skatina ieškoti moderniausių šilumos sukūrimo ir išsaugojimo priemonių.

Noriu atkreipti dėmesį į apmaudžią klaidą, kuri daroma, pasirenkant prioritetus šioje srityje.

Modernus ir ekonomiškas šildymas ar sandarus šiltinimas?

Statydamas ar renovuodamas namą, dažnas savininkas susikoncentruoja į naujausių šildymo sistemų paiešką ir jų savybių analizę, tikėdamasis, kad moderni ir ekonomiška šildymo sistema užtikrins minimalias išlaidas namo šildymui.

Pastato šilumos izoliacijos reikšmė ir savybės retai taip detaliai analizuojamos.

Man teko susidurti su konkrečiu atveju, kai žmogus, statydamas namą, skyrė daug dėmesio ir investicijų geoterminio šildymo sistemos įrengimui, o pastato šiltinimą patikėjo statybininkams, vildamasis, kad teisingai atliktas reikiamo storio mineralinės vatos konstruktyvas užtikrins gerą šilumos išsaugojimą.

Po pirmos žiemos namo savininkas buvo šoke. Šilumos siurblys dirbo pilnu pajėgumu, o norimos temperatūros patalpose nepavykdavo pasiekti. Į sąskaitas už elektros energiją buvo graudu žiūrėti. Ekonomija…

Senosios kartos tradicinės  šiltinimo technologijos efektas

Atlikus sandarumo analizę paaiškėjo, kad visa šiluma su šiltu oru pasišalina per 20 cm akmens vatos sluoksniu apšiltintą, bet visiškai nesandarų stogą. Naudojant senosios kartos tradicines šiltinimo medžiagas, statybininkams, net sąžiningai darant, sunkiai pavyksta pasiekti reikiamą sandarumą, o analizuojamu atveju akmens vata ir apsauginės plėvelės buvo sudėtos tikrai atmestinai.

Nenorėdamas gadinti puikiai atliktos kambarių vidaus apdailos, šeimininkas ryžosi nuimti stogo dangą ir, naudojant naujosios kartos sandariojo šiltinimo technologiją, užsandarinti stogą.

Sandarus Namas
Pastato sandarumas naudojant senosios ir naujosios kartos šiltinimo medžiagas
Rezultatas pranoko visus lūkesčius. Namas tapo šiltesnis ir ekonomiškesnis, nei buvo tikėtasi.

Naujoji šiltinimo karta padės sutaupyti pinigų būsto šildymui

Šis atvejis patvirtina, kad rūpinantis statomo ar renovuojamo namo šiltumu, pirmiausiai reikia pasirūpinti šilumos išsaugojimo patalpose efektyvumu, o tik po to ir ekonomišku jos sukūrimu.
Kitokiu atveju, investavus daug pinigų ir vilčių į efektyvią ir brangią šildymo sistemą, tenka skaudžiai nusivilti ir vėl prarasti pinigus, mokant dideles sumas už šildymą ir papildomai šiltinant atitvaras.

Kaip pigiai besukurtume šilumą patalpose, lengvai išleisdami didelius jos kiekius į išorę, neturėsime nei komforto, nei ekonomijos.

Ekonomiška ir efektyvi šildymo sistema tikrai padės Jums taupyti, jei namas bus apšiltintas sandariai, naudojant naujosios kartos sandariojo šiltinimo technologiją.

404