Milijardinės sumos nuostolių kiekvienais metais (SU VIDEO 4:43 min.)

Straipsnio video įrašas

Savo straipsnyje „Ar tikrai šiluma – prabangos prekė?“ jau minėjau Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidento Vytauto Stasiūno interneto portale DELFI pateiktus duomenis, kad Lietuvoje kasmet daugiau nei 1 mlrd. litų  išleidžiama į orą dėl nesandarių ir neapšiltintų namų.

MILIJARDINĖS SUMOS!!! КАSMET!

Kas sugeba taip „šiukšlinti“ pinigais?

Kieno tai pinigai?

Paprasta logika sako, kad didžioji dalis būstų Lietuvoje yra privati nuosavybė. Reiškia ir šiluma juose žiemą sukuriama už nuosavas, privačias lėšas. Kaip būstų savininkai gali nepastebėti, kad iš jų kišenių nuolat dingsta tokie pinigai? Kokie nepastebimi procesai čia vyksta?

Kaip prarandami pinigai?

Vedamas smalsumo, atlikau tyrimą, kurio rezultatai mane šokiravo. Tokį tyrimą galite lengvai atlikti ir Jūs, ir esu įsitikinęs, kad nusistebėsite ne mažiau už mane.

2010 m. sausio 10 d. popietę Mažeikių mieste atkreipiau dėmesį į privačių gyvenamųjų namų stogus. Sausio 10 d. naktį pasnigo, o per visą dieną „spaudė“ minus 10º C šaltukas.

Taigi, 2010-01-10 tarp 14 ir 15 val. apie 90 % privačių namų stogų atrodė taip:

Kaip manote, kas sumokėjo už tai, kad, esant -10 º C šalčiui, maždaug per 10 valandų būtų ištirpdyta tiek sniego?

Kodėl tai vyksta?

Matyt, daugelis žmonių paprasčiausiai neatkreipia dėmesio į šiuos procesus, nes nežino priemonių, kaip padaryti, kad būtų geriau. Neskaičiuoja todėl, kad net neįsivaizduoja, kiek galima sutaupyti.

O tie, kuriuos atsibusti priverčia skaudžiai degantys jų pinigai, pradeda analizuoti, skaičiuoti, ir net negali patikėti, kiek įmanoma sutaupyti sandariai apšiltinus savo būsto stogą.

Kaip turėtų būti?

Naujosios kartos sandaraus šiltinimo technologijos panaudojimo praktika parodė, kad vien teisingai apšiltinus namo stogą, išlaidas namui šildyti galima sumažinti kelis kartus (faktus žiūrėti čia).

Todėl racionalūs žmonės ryžtasi tokioms „operacijoms“ (nuimti stogo dangą, pašalinti senąsias šiltinimo medžiagas ir sandariai apšiltinti stogą trečiosios kartos šiltinimo technologijos pagalba):

Ir rezultatai pranoksta visus lūkesčius:

Teisingai apšiltintame name išlaidos šildymui neviršija 0,3 €/m2 per mėnesį.
O kiek mokate Jūs?

Ką reikia daryti?

Pirmiausiai paskaičiuokite, kiek eurų per mėnesį kainuoja jūsų namo šildymas žiemą.

Gautą rezultatą palyginkite su 0,3 €/m2 per mėnesį. Kiek galite sutaupyti?

Labiau racionalūs klientai jau paskaičiavo, kad namą šiltinti sandariai verta ir išsimokėtinai, naudojantis lizingo paslauga, nes pabrangimas dėl išsimokėjimo yra nereikšmingas, palyginus su ekonomija, kurią duoda sandarusis šiltinimas.

Iš tikrųjų, tokia investicijų grąža stebina ir džiugina. Reta investicija į akcijas ar fondus gali padėti uždirbti tiek pinigų, kiek galima sutaupyti sandariai apšiltinus savo namą.

Nuostolingai šildyti Lietuvą ar ekonomiškai šildyti savo būstą?

Rinkitės racionaliai.

404